Automaty komórkowe
Konrad Iskra 13.06.12

nb ico W projekcie przedstawiono działanie automatów komórkowych na siatkach: kwadratowej, trójkątnej, heksagonalnej i sześciennej. Program pozwala na śledzenie ewolucji układu w kolejnych krokach dla zadanego zestawu reguł.

Monopoly
Michał Stęchły 13.06.12

nb icoRozkład prawdopodobieństwa w grze planszowej Monopoly. Znajduję tutaj które pola są najbardziej prawdopodobne, a które najmniej, dla rzutów dwoma koścmi czterościennymi. Problem pochodzi ze strony www.projecteuler.net

 

 

Calculating the Einstein Tensor with the Schwarzschild solution
Lucas Antunes dos Santos 13.06.12

Operator Laplacea w układach współrzędnych krzywoliniowych
Franciszek Sobczuk 12.06.12

nb ico Laplasjan jest operatorem różniczkowym, mającym bogate zastosowanie w rozwiązywaniu wielu problemów fizycznych. Często wygodnie jest rozwiązywać dany problem w odpowiednio dobranym układzie współrzędnych krzywoliniowych. Wymaga to wyrażenia samego operatoa w tych współrzędnych co w ogólnym przypadku może nastręczać nieprzyjemnych rachunków. Program ten ma za zadanie przedstawić reprezentację Laplasjanu w dowolnie wybranym ortogonalnym krzywoliniowym układzie współrzędnych.

Sprawdź czy potrafisz przeczytać
Elżbieta Łabaj 12.06.12

nb ico Program nawiązuje do eksperymentu opartego na badaniach przeprowadzonych przez brytyjskic naukowców mówiących o tym, że przy czytaniu tekstu nieważna jest kolejność liter o ile pierwsza i ostatnia pozostaje na swoim miejscu, poieważ mózg "widzi" słowa jako całość. (więcej m.in. na stronie http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=329). Program dokonuje losowej permutacji liter wewnątrz tekstu zachowując układ dwóch pierwszych i dwóch ostatnich liter w słowie.